COMTES FHT a.s.

Inovacemi protkaný intranet pro přední výzkumnou společnost.

VÝCHOZÍ PROBLÉM, aneb co stálo u zrodu spolupráce

COMTES FHT a.s. je evropská výzkumná organizace zajišťující výzkum a vývoj v oblasti kovových materiálů, zavádění nových technologií tváření a tepelného zpracování kovů. Zaměřuje se především na energetiku, strojírenský a automobilový průmysl.

Původní SharePoint v zastaralé verzi 2010 obsahoval jen jednoduché seznamy, dokumentové knihovny a webové stránky, neměl definované procesy pro přijímání zaměstnanců, schvalování dokumentů, zápisy z porad a rezervaci. Společnosti s desítkami zaměstnanců takto jednoduchý intranet nestačil a zatoužila po moderním, rozsáhlém SharePointu, ve kterém by mohla řešit veškerou firemní agendu.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

SharePoint 2010 jsme aktualizovali na novější verzi 2013 Foundation a postarali jsme se o bezproblémový přesun dat. Zároveň jsme intranet napojili na Active Directory a informační systém ESO, který společnost využívá pro personalistiku a mzdy. Veškerá data jsou synchronizována, IS ESO komunikuje se SharePointem.

Náš tým developerů do detailu vypiloval užitečné nástroje, díky kterým společnost efektivněji řídí zaměstnance, plánuje a schvaluje dokumenty a agendu. Moduly tvoří jeden komplexní celek a jsou jednoduché na ovládání pro všechny uživatele.

V intranetu se nachází rozsáhlý seznam zaměstnanců a telefonní seznam. Během chvilky může pracovník najít kontakt na svého kolegu a zavolat mu. Nechybí ani přehledná organizační struktura společnosti rozdělená na jednotlivé úseky.

Dokumenty lze v systému nejen vytvářet, ale také je možné nastavit práva pro jejich úpravy a čtení. Schvalování dokumentů lze provést v několika krocích.

Velice užitečným modulem jsou Zápisy z porad, díky kterým získávají zaměstnanci ucelené výstupy z jednání s úkoly, které jsou posléze efektivně distribuovány.

Pro sběr nápadu a návrhů vylepšení slouží Blog nápady, ve kterém může kdokoliv z firmy přispět svojí zajímavou myšlenkou.

Pro vedení a personalisty je velkým zjednodušením modul Schvalování dovolených, ve kterém lze pár kliknutími evidovat nepřítomnost zaměstnanců. Součástí je grafické zobrazení veškerých dovolených ve sdíleném kalendáři.

V intranetu můžou zaměstnanci jednoduše zarezervovat vozidlo nebo zasedací místnost, což vyřešilo původní složité domlouvání mezi pracovníky.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Správa zaměstnanců

Centrální evidence úkolů

Řízená ISO dokumentace

Zápisy z porad

Modul na míru – rezervační systém

POUŽITÉ TECHNOLOGIE, aneb bez čeho se neobejdeme

MS SharePoint Foundation 2013

MS SQL server