EMOS, spol. s r. o.

Efektivní koordinace zahraničních poboček pro výrobce elektrických zařízení.

VÝCHOZÍ PROBLÉM, aneb co stálo u zrodu spolupráce

EMOS, spol. s r. o. je přerovská firma, která se zabývá prodejem elektro zboží a poskytováním služeb v oblasti montáže a servisu. Během 25 let svého působení si vybudovala pozici exkluzivního distributora předních značek na trhu a rozrostla se o dceřiné společnosti ve čtyřech zemích střední Evropy.

S narůstajícím počtem zakázek, zaměstnanců, ale i jazyků používaných napříč dceřinými společnostmi se do té doby používané řešení MS SharePoint 2013 ukázalo jako nevyhovující. Společnost potřebovala vybudovat intranet, který by vyhovoval množství současně běžících projektů v různých zemích, ale i rozvětvené organizační struktuře.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Původní řešení jsme nahradili aktualizovanou verzí MS SharePoint 2016. Aby byl přechod na nový systém co nejhladší, zaškolili jsme zaměstnance v EMOS, kteří nyní spravují celý systém a řeší běžné problémy. O vyšší uživatelskou podporu a bezvýpadkový provoz se nadále staráme my.

Každá pobočka má přidělenou vlastní část intranetu, kde řeší svou agendu a sdílí potřebné informace. Celý systém je vícejazyčný, aby jej mohly se stejným pohodlím používat i dceřiné společnosti.

Organizační strukturu lze znázornit graficky, což usnadňuje přehled o obsazených pozicích v centrále i pobočkách a umožňuje v nich rychle vyhledávat.

Uvádění nových produktů na trh funguje na bázi samostatných projektů, v rámci kterých jsou distribuovány úkoly na jednotlivé řešitele. Díky tomu lze přehledně řídit více projektů zároveň.

K citlivým dokumentům se díky řízení přístupu pomocí přístupových práv dostanou jen pověřené osoby. Všechny dokumenty v archivu jsou navíc automaticky označeny vodoznakem a zaheslovány.

Volání přes Skype For Business je snazší díky sdíleným telefonním seznamům. Komunikaci s dodavateli pak výrazně usnadňuje provázání systému s MS Dynamics NAV.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Správa zaměstnanců

Řízená ISO dokumentace

Řízení projektů

Helpdesk

POUŽITÉ TECHNOLOGIE, aneb bez čeho se neobejdeme

MS SharePoint 2016

MS SQL Server