LIKOV s.r.o.

Vytvořili jsme intranet zaměřený na řízení zaměstnanců pro českého velikána ve výrobě stavebních profilů.

VÝCHOZÍ PROBLÉM, aneb co stálo u zrodu spolupráce

LIKOV s.r.o. působí na českém trhu přes 25 let a je nevýznamnějším výrobcem a prodejcem stavebních profilů pro sádrokartonové konstrukce u nás. Společnost využívá nejmodernější výrobní technologie a každý rok rozšiřuje svůj sortiment o nové produkty.

Ve firmě pracuje okolo 120 zaměstnanců, kteří se spoléhají na funkční intranet rozdělený do jednotlivých sekcí. Prostředí původního systému SharePoint bylo nastaveno, avšak nedocházelo k aktualizacím a kontinuální správě celého prostředí. Grafická podoba byla zastaralá, vycházela ze základní šablony. Systém obsahoval pouze základní aplikace bez jakýchkoliv dalších, které by společnosti umožňovaly efektivně řídit zaměstnance nebo výrobu.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Jako první jsme vytvořili nové rozložení intranetu vycházející z členění firmy na úseky. Zaměřili jsme se především na personalistiku, která v původním intranetu chyběla, a museli jsme ji vybudovat od základů. Firmě s více než stovkou zaměstnanců jsme přesně nastavili postupy pro nábor a řízení zaměstnanců. Design intranetu je moderní, sladěný s firemním vizuálem, tudíž se v něm všichni cítí pohodlně. Navíc je responzivní, takže si ho může kdokoliv přehledně zobrazit na mobilu, tabletu či PC.

Personalistika obsahuje evidenci výběrových řízení, uchazečů, zaměstnanců, dokumentace a veškerých souborů týkajících se pracovníků.

Personální oddělení s pomocí systému překontroluje údaje nového zaměstnance a ujistí se, že dostane vše, co potřebuje k výkonu práce. Jedná se o sérii úkolů, které na sebe navazují, a po splnění generují další úkol. Součástí je evidence přiřazeného majetku.

Pracovníci mohou používat předdefinované vzory dokumentů a e-mailových zpráv, které mohou dále upravovat a používat podle svých potřeb.

V systému lze jednoduše a rychle vytvářet aktivity a úkoly. Zaměstnanci si tak mohou přehledně tvořit seznamy upomínek na nejrůznější události.

V intranetu funguje fulltextové vyhledávání. Jakákoliv informace může být nalezena během vteřiny.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Správa zaměstnanců

Centrální evidence úkolů

POUŽITÉ TECHNOLOGIE, aneb bez čeho se neobejdeme

MS SharePoint Foundation 2013

MS SQL server