Pražská teplárenská, a.s.

Vytvoření nového intranetu, který zvládá náročné operace pro společnost dodávající energie.

VÝCHOZÍ PROBLÉM, aneb co stálo u zrodu spolupráce

Pražská teplárenská, a.s. je největší teplárenská společnost v České republice. Soustředí se na oblast hlavního města Prahy a okolí.

Společnost nutně potřebovala nový intranet. Ten stávající ji už nestačil. Byl zastaralý a nesplňoval požadovanou funkčnost. My jsme provedli analýzu potřeb firmy a navrhli jsme úplně nový intranet – založený na systému SharePoint. Nově disponuje všemi požadovanými funkcemi a poskytuje firmě maximální podporu v jejím podnikání.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Původní intranet fungující na technologie PHP jsme nahradili novým systémem SharePoint. Po analýze firemních potřeb jsme dodali grafickou podobu intranetu, veškeré moduly a také implementovali fulltextové vyhledávání. Pro firmu bylo důležité uchování dat, takže jsme veškerá data přesunuli do nového intranetu.

Společnosti jsme dodali grafický návrh ušitý na míru, aby splňoval veškeré požadavky a funkčnost.

Data z původního intranetu jsme převedli do nového. Jednalo se o stovky dokumentů, které musely být do nového systému přeneseny.

Moduly jsou v systému přehledně a logicky seřazeny. Vše dává smysl a uživatel se v systému neztrácí. Jednoduchá orientace v systému byla prioritou.

Každý má přístup ke kalendářům. Ty jsou rozděleny na několik kategorií – klasický kalendář událostí, kalendář sloužící pro rezervaci místností a kalendář na rezervaci služebních vozidel.

Uživatelé si mohou prostředí intranetu upravit. Například sekce odkazů je plně v režii uživatele.

Zaměstnanci mají přístup k telefonnímu seznamu společnosti, organizační struktuře nebo třeba fulltextovému vyhledávání. Tyto funkce jim umožňují rychlejší komunikaci ve firmě a tím šetří svůj čas.

Dokumenty jsou přehledně na jednom místě. Mohou být filtrovány zadáním parametrů, jako třeba jméno, datum nahrání nebo autor změny.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Správa zaměstnanců

Centrální evidence úkolů

Zápisy z porad

Řízená ISO dokumentace

POUŽITÉ TECHNOLOGIE, aneb bez čeho se neobejdeme

MS SharePoint 

MS SQL server