POS Media a.s.

Vývoj personálního softwaru a přehledná evidence skladového hospodářství pro marketingovou společnost.

VÝCHOZÍ PROBLÉM, aneb co stálo u zrodu spolupráce

POS Media Czech Republic, s.r.o. je jedničkou na trhu v oblasti komunikace uvnitř nákupních prostor a marketingu. Kromě centrály České republiky má pobočky v šesti dalších zemích.

Když nás firma oslovila, platformu MS SharePoint už používala pro interní komunikaci. My jsme ji měli uzpůsobit tak, aby usnadnila evidenci a pohyb zboží mezi sklady. Později nás společnost požádala o vyvinutí nástroje, který by pomohl personalistům s nábory, komunikací se zaměstnanci a správou dokumentů. Kvůli častým personálním změnám bylo organizování schůzek a proškolování nových zaměstnanců náročné a nepřehledné. Nový systém vše změnil.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Všechny sklady POS Media nyní přehledně evidují příjem i výdej. Aktuální stav každého z dvaceti skladů je neustále dostupný online. Digitalizace sjednotila postupy a odstranila chyby. Usnadnila řízení kontrolního procesu díky fotografiím nebo možnosti filtrování.

Jakmile je třeba provést logistickou operaci, manažeři skladů jsou úkolováni automaticky. Požadavky mohou zadávat přímo obchodní partneři, kteří jsou o každé změně stavu svého požadavku upozorněni e-mailem.

Druhým cílem bylo vytvořit platformu, která personalistům zjednoduší práci a zlepší komunikaci ve firmě. Důležitá byla příprava, abychom splnili vše do detailů a každý zaměstnanec se v systému vyznal. Prioritou byla jednoduchost ale zároveň komplexnost.

Společnost od nás dostala více než software pro personalisty. Zhotovili jsme rozsáhlý intranet s funkcemi pro oddělení lidských zdrojů, vedení a zaměstnance. PINYA HR je nástroj vhodný pro malé podniky, ale i velké společnosti se složitou strukturou. Díky filtrování podle různých parametrů (země, divize, pracovní pozice atd.) se v systému vyzná úplně každý. Filtry jsou plně uživatelsky nastavitelné.

Design je moderní a vyšperkovaný do nejmenšího detailu. Zároveň je přehledný, takže nikomu nedělá problém najít to, co zrovna potřebuje.

Každý zaměstnanec je uložený v systému. S ním i jeho údaje a důležité dokumenty. Osobní data se zobrazují pouze danému zaměstnanci. Možností je i rozkliknutí soupisu předaného majetku.

Informace o zaměstnancích jsou synchronizovány s Active Directory. Při změně nějakého údaje dojde k jeho okamžité aktualizaci v celém systému.

Propojení s AD urychluje přijímání nováčku do firmy a jejich začleňování do systému. V něm se seznámí s potřebnými dokumenty. Neméně užitečnou funkcí je možnost e-learningového školení, u kterého lze zobrazit listinu výsledků s grafickým výstupem. Například která země vede v počtu školení, nebo který zaměstnanec získal nejvíce bodů.

Žádost o dovolenou, návštěvu lékaře nebo sick day je vyřízená během kliku myši. Následně je žádost odeslána nadřízenému, který ji posoudí.

Grafické zobrazení firmy a kalendáře pomáhají s organizací dění ve společnosti. Každý zaměstnanec ví, na koho se má obrátit, a do kdy musí splnit zadané úkoly. V obou grafických výstupech je možné filtrovat divize, zobrazovat narozeniny a svátky. Software je vhodný pro malé firmy, ale i nadnárodní koncerny. Kalendáře jsou propracované do nejmenšího detailu, takže vám nic neunikne.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Správa zaměstnanců

Centrální evidence úkolů

Zápisy z porad

Řízená ISO dokumentace

Modul na míru – schvalování dovolených

POUŽITÉ TECHNOLOGIE, aneb bez čeho se neobejdeme

MS SharePoint Foundation 2013

MS SQL server