Project Controls, s.r.o.

Sjednocení firemních procesů pro celosvětového dodavatele řídících lanek.

VÝCHOZÍ PROBLÉM, aneb co stálo u zrodu spolupráce

Project Controls, s.r.o. je společnost dodávající bowdenová táhla, ovládací a řídící lanka do firem z celého světa. Orientuje se na podniky v automobilovém průmyslu, ale díly prodává i výrobcům letadel a vlaků.

Společnost se během posledních let výrazně rozrostla. Kvůli tomu se začaly tříštit interní procesy a docházelo k nepřehlednosti v jednotlivých firemních oblastech. Společnost nás oslovila, abychom vytvořili nový SharePoint, který by procesy maximálně zpřehlednil a snížil jejich časovou náročnost

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Přesně podle přání jsme firmě udělali SharePointové řešení na míru. Důležité bylo vytvoření přehledného a děleného systému s jednotnou databází. Ta je pro všechny stejná, ale každá firemní sekce má přístup jen do vlastní části intranetu.

Nový systém SharePoint jsme rozdělili na firemní sekce. Každá část firmy tak dostala svoji oblast, do které byli nadefinováni její zaměstnanci – uživatelé. Například do sekce výroba nemá přístup člověk z logistiky nebo ekonomického oddělení.

V celém systému lze fulltextově vyhledávat a filtrovat informace. Nechybí ani evidence nabídek, poptávek, materiálů atd.

Součástí systému je i generování dokumentů na základě poptávky, a to ve formátu Word nebo PDF.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU, aneb jak jsme vše napravili

Správa zaměstnanců

Centrální evidence úkolů

POUŽITÉ TECHNOLOGIE, aneb bez čeho se neobejdeme

MS SharePoint Foundation

MS SQL server